WISŁA KORZENIEWO - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb
  • Najbliższy mecz ligowy: Relax Ryjewo-Wisła Korzeniewo sobota godz.16:00 boisko leśne w Ryjewie..

Czas spotkania: 90 min.

Piłkarze Wisły Korzeniewo tylko zremisowali z imienniczką z Długiego Pole 2-2 (1-0). Bramki dla naszego zespołu strzelili Tomasz Wyrzykowski i Jacek Libiatowski.

W sobotnie popołudnie podopieczni Edmunda Tarasewicza gościli na własnym boisku drużynę Wisły Długie Pole. Mecz rozpoczął się od przewagi gości którzy częściej byli w posiadaniu piłki i dominowali w środku pola. Piłkarze gości konstruowali akcje ale nie potrafili ich wykorzystać. Gospodarze grali jakoś ospale i dlatego największe zagrożenie stwarzali tylko z szybkich kontr. W 35 minucie gospodarze zagrali akcję w swoim stylu zdobywając bramkę. Szczuka dośrodkował z prawej strony boiska a zamykający akcję Dąbrowski Radosław idealnie wyłożył piłkę do Wyrzykowskiego który tylko dopełnił formalności pakując ją w siatce. Od tego momentu gospodarze mieli tylko same problemy bo w 40 minucie sędzia za niesłuszny faul pokazał drugą żółtą kartkę Radosławowi Dąbrowskiemu, który w konsekwencji otrzymał czerwoną kartkę. W tym samym momencie zawodnik gospodarzy Pesta wyraził swoje niezadowolenie obrażając sędziego. Arbiter bez wahania zrzucił naszego zawodnika z boiska pokazując mu czerwień. Od tego momentu gramy w 9, ale nasz zespół utrzymał prowadzenie do przerwy 1-0. Druga połowa zaczęła się od ataków gości, którzy stwarzali sobie akcję ale bili głową w mur. Ale w 57 minucie sędzia boczny nie dopatrzył się zagrania ręką zawodnika gości i było 1-1. Goście mieli przewagę liczebną i po zdobyciu bramki chcieli iść za ciosem, ale konsekwentnie grający gospodarze wyprowadzili szybką kontrę, która na bramkę zamienił Libiatowski. Kolejne minuty znowu należały do gości, którzy albo strzelali nie celnie albo Kenneth był na posterunku. W 79 minucie goście wykorzystali gapiostwo naszego zespołu i było 2-2. W 83 minucie Szczuka minął dwóch zawodników gości i wyszedł sam na sam. Został brutalnie faulowany na 18 metrze a sędzia główny nie pokazał nawet kartki. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie i Wiślacy zremisowali 2-2. Trójka sędziowska gwizdała w tym spotkaniu tragicznie. Nawet obserwator który był na tym spotkaniu stwierdził że przy bramce gości na 1-1 zawodnik pomagał sobie ręką.